harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

Julie Meyer is the manger for Ace trucking company.during December she worked 165 hours earning 27 an hour.what was her straight-time pay for December? please h
Italian baroque painter Caravaggio used a technique called tenebrism which of the following is an accurate definition of tenebrism?
At 9:00 am the temperature started dropping 1°F per hour until it reached 84°F at 3:00 PM what was the temperature at 9 AM
What are the answers?
The 3 pound melon cost $1.44. What was the cost per pound?
Can u plz solve this question i will give medal
as eukaryotic cells become more specialized the nucleus is not important as the site of
Kaci and her classmates are discussing the importance of nutrition in students’ health. Kaci has come prepared with some nutrition facts she found online. She h
Please help with geometry asap!!
PLEASE HELP!! Write a 20 Line Poem About Nature. HELP