mooneyc216 mooneyc216
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

If frys cost 3.24 money per pound at a gas station and I buy 3.5pounds how much money was I spent

Respuesta :

michaelp973 michaelp973
  • 27-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: it will be that you spend $11.34

Name me brainliest please

Answer Link

Otras preguntas

Pls dont answer for the points, please ligit help:)
Writing Assignment: Nutrition Sources. Report on 3 sources of Nutrition that you have found in your community. These could include a ( wellness center, a health
63 students choose to attend one of three after school activities: football, tennis or running. There are 24 boys. 20 students choose football, of which 12 are
Teddy is continually waking up in the middle of night screaming in fear. Teddy isn't dreaming, but he still doesn't remember the incident. What sleep disorder i
Given the relation y = x² + 3x + 2, find the outputs for x = -2, -1, 0, 1, and 2. Complete the table (marking brainliest)
What's the noun, Adjective, Adverb for word Exploit.Whats the noun, Adjective, adverb for word inventWhats the noun, Adjective, adverb for word comfort.Whats th
Felipe buys a bag of 12 oranges for $3.48. Find the unit price in dollars per orange. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Can someone plz help me with this one problem!!!
a closed circular water tank in a subdivision is made up of concreate aluminum. its outer diameter is 8.4 m and its height is 12 m. if it is to be painted on th
plz help me thx u if u have a question abt the question just ask me in the comments