AnthonyDeDeeeeeeeee AnthonyDeDeeeeeeeee
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Felipe buys a bag of 12 oranges for $3.48.
Find the unit price in dollars per orange.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

angelinar7608 angelinar7608
  • 23-02-2021

Answer:

0.29

Step-by-step explanation:

divide $3.48 to 12 and to gives you 0.29

Answer Link

Otras preguntas

Oscar is 16 years old and his sister julia is 12 years old.  What will be the ratio of Oscar's age to julia's age in 2 years.   Write as a fraction in simplest
What is 397,506 rounded to the nearest ten-thousand?
what is the mean of these numbers 6,7,11
How to make a small sketch of what a decay curve may look like
Solve 1.8c = 7.5 for c.
How can fact families and multiplication facts help you divide
2x + 6y = 5x + 3y = 2 how many solutions
True or FalseIn order for a function to be one-to-one, no two independent variable values may yield the same value of the dependent variable
How did the United States acquire part of Samoa?
Which elements are most metallic? Li, Be, B, C