frostaguy frostaguy
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need help please i dont understand this

i need help please i dont understand this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-05-2020

Answer:

4*13=52

Your answer is $52

Step-by-step explanation:

Since each ticket costs $13

The first part is 2*13=26

The second part is 4*13=?

The third part is 6*13=78

Answer Link
emmalzorn emmalzorn
  • 21-05-2020

Answer:

?= 52

Step-by-step explanation:

26/2= 13

13*2= 26

78/6= 13

13*6= 78

52/4= 13

4*13= 52

Answer Link

Otras preguntas

the prichard family drinks 2 quarts of milk per day. how many gallons of milk do they drink in a week?
There are 23 students in a karate class. The number of girls is less than twice the number of boys. Write two systems of equations.
22/5 in simplest form
Vă rog niște idei pentru compunere "lectura-placerea vietii mele"
Which BEST describes tone as it is used in poetry? A. the mood created by words B. the literal meaning of words C. the choice and order of words D. the rhyme a
Which word in the sentence is the preposition? There isn't a truck behind our vehicle
Which natural hazard does not threaten Central America? earthquakes hurricanes tornadoes volcanoes
Europe is home to many countries with many different languages. How could this affect globalization? PLEASE HELP - :(
Samantha bought 4.5 pounds of pears. Each pound cost $1.68. How much did Samantha spend? Plz explain
Acme Sporting Products manufactures 3216 tennis balls a day. Each container holds 3 balls. How many tennis ball containers are needed daily? What operation will