Dondresky
Dondresky
24-03-2020
Mathematics
contestada
I need help with question 3 please
Respuesta :
mike469668
mike469668
24-03-2020
The answer is 1130 and what are the other two answer
Answer Link
bcx
bcx
24-03-2020
Correct option is the last one.
The cost of tools is $130, regardless of how many chimes are made. Eman is making 100 wind chimes and each one costs $10 to make.
100x10=1000
So that’s $1000 + $130 from the tools = $1130
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Maria handed out 125 flyers that gave students the time and locationtry outs for the school volleyball team. What is 125 written inexponential notation?
Diane purchase 12 handkerchiefs for a certain amount of money.Using m for the cost of one handkerchief, which expression illustrates the amount of money spent o
moving from a general statement to a specific case describes the method of circular reasoning deductive reasoning cause-and-effect reasoning inductive reasoning
4. Eight students have Va of a pan ofbrownies to share. How much ofthe pan will each student receive?
Which pair below describes isotopes of the same element? A) an atom with 6 protons and 8 neutrons - an atom with 8 protons and 6 neutrons B) an atom with 6 pr
How many mL of a stock solution of 2.00 M KNO3 are needed to prepare 100.0 mL of 0.15M KNO3? with work plz
if 4 people share 2.00$ equally how much does each person get
what is the unit rate for $32.05 for 15 gallons
Odysseus follows the protocol of the suppliant when first addressing Nausicaa. True False
If you have an 81 for your 9 weeks grade but make a 70 on your exam whats going to be your final grade?