lovenerds lovenerds
  • 24-05-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 for 15 gallons

Respuesta :

katrinaxx
katrinaxx katrinaxx
  • 24-05-2016
Divide $32.05 by 15 for the unit rate per gallon. So 32.05/15= $2.14 per gallon.
Answer Link

Otras preguntas

What’s the volume of the rectangular prism ?
Please help me I have a lot of points
The function c(x) = 400x – 0.2x2 represents the total costs for a company to produce a product, where c is the total cost in dollars and x is the number of unit
Values are the organization of written or spoken symbols into a standardized system. please select the best answer from the choices provided t f
Simplify the expression (2d + 3) + (3d − 12).
1. Evaluate A B C D a=bh/2
Which of the following are negative consequences of cobalt mining in the democratic republic of congo? select the two correct answers
coverings that humans use for protection
Which refers to facts, quotations, examples, anecdotes, and statistics?
In chicago, the sun rises over what body of water?.