blhw6716 blhw6716
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs. Smith bought breakfast tacos for her family and they cost $9.48 for a dozen tacos how much was the cost of each taco

Respuesta :

WatermelonRockCandy WatermelonRockCandy
  • 24-05-2019

$0.79

Just divide 9.48 by 12.

Answer Link

Otras preguntas

In Poe's third stanza, what is Helen holding? What is symbolically interesting about this item?
Factors that contributed to the wall street crash of 1929
Where would sound NOT be able to travel? A. through the ground B. through the ocean C. through the air D. through outer space
Miig says, “ everyone tells their own coming to story” why do you think that is? Please help
Write any four rational numbers between ─5 and ─4.
QUICK PLSSS im bout to be grounded
White blood cells have a lot of "talents". What is their biggest talent when keeping the body healthy? A. making new blood B. carrying oxygen around the body C.
At school store, 6 pencils sell for $.99. At this rate, what is the cost of 16pencils
50 POINTS!! What is the velocity of the mass after the force has stopped acting? only have to do question 10 but use the graph about to help. thanks!
Define the concept of heat. What is heat?