Mpolanco189 Mpolanco189
  • 22-08-2014
  • Mathematics
contestada

#1 $11.49 for 3 packages and fid the unit rate.round to the nearest hundredth if necessary

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-08-2014
[tex]\frac{\$11.49}{3\ packages}=3.83\ dollars/package[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

d. Discuss whether or not an increase in the rate of interest will reduce consumer expenditure. (8)​
1. John measures the length of each side of a square. He uses that value to calculate the perimeter of the square. Write an expression to represent the area of
Cameron and peter shared a box of markers in the ratio 5:3. Cameron gave half of his share to Peter. Peter then had 30 more markers than Cameron. How many marke
What amount of capital could be raised at Transnet
report that asses the need for a product or service is called?
Summarize in four sentences, The fringe benefits of failure by J.K. Rowling speech transcript. https://jamesclear.com/great-speeches/the-fringe-benefits-of-fail
The equations and graphs of four linear functions are shown.
45) If4 containers of yogurt cost $2.36, find the cost of 6 containers of yogurt.
2. In which of the following is 23x-4 classified? a. Exponential Expression b. Exponential Equation c. Exponential Function d. Exponential Inequality​
2.1.7 Pre-Algebra (homework.cpm.org-select the Course 3 textbook) • 2-67. Sylvia simplified the expressions on the expression comparison mat shown at right. Som