indeedlindsey
indeedlindsey indeedlindsey
  • 26-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help with these 2 questions.

PART A: What would be the cost of 2.9 pounds of dark chocolate at $4.25 per pound?


PART B: If she buys 1.6 lbs of milk chocolate at $5.15/lb what would be the total cost of the milk and dark chocolate?


Thanks!!

Respuesta :

tysonjeanette8p52jwr
tysonjeanette8p52jwr tysonjeanette8p52jwr
  • 26-04-2018
need to multiply 2.9 and $4.25
answer is $12.32
Answer Link

Otras preguntas

In contrast to other fields within psychology, social psychology emphasizes A Option A: social interactions. B Option B: society versus the individual. C Option
When materials are purchased in a process costing system, a materials account is debited with the cost of the materials?
Process through which the nation resources were pulled out of war
Which one is a common denominator for 5/6 and 2/9
Why did nineteenth-century europeans seek control of asian and african societies?
According to John Locke,(A. rulers) (B.philosophers) (C.enemies) must respect the rights of the citizens
If f has a local maximum value at x = a, what would you expect the graph of f ' to look like near x = a?
what is x,y? using the substitution method
convection is the up and down movement of what?
When was the department of homeland security established?