jaysmarty3799 jaysmarty3799
  • 25-04-2018
  • Business
contestada

Whistle works sells each whistle for $12. They have a desired ending inventory for production of 20% of the next months budgeted sales in units. How many units does whistle works need to produce in November?

Respuesta :

vivanbre000
vivanbre000 vivanbre000
  • 25-04-2018
This question needs more information.
Answer Link

Otras preguntas

Which elements should an informative essay include? Check all that apply. a thesis statement properly cited sources a biased point of view unrelated information
As compare to a bay a gulf is______ .A) Smaller B) Broader C) Bigger D) Slant​
what is 10 divided by 8 equal?​
takes the pace of letters in a contraction
What is the role of NGOs in community development?
Have you ever thought of questioning why your grades are good or poor in mathematics? Please discuss the issue with your art-stream group and science-stream gro
How did the French Revolution contribute to political conflict in the US?
What can you play with?(if you are a girl and it has to do something with DIY) Pls
Simplify to a single power of 4: 4^3x4^6
Latex paint sells for $32 per gallon and will cost you $224 to paint your room. If each gallon will cover 270 square feet, how many square feet of wall space do