isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

The supreme court held that states could not restrict voters on account of race in the case of?
The presence of dark energy has been deduced by studying what astronomical object in distant galaxies?
A brand new client arrives at your salon for a facial, and you notice she has an inflamed red rash on her chin that she says is nothing. What should you do?.
Suppose you find $20. if you choose to use the $20 to go to the football game, your opportunity cost of going to the game is:_______
When caring for a client with head trauma, a nurse notes a small amount of clear, watery fluid oozing from the client's nose. what should the nurse do first?
2.1) Plot the following points on Cartesian plane provided (3;0), (2; -1), (0; -3), (-1; -4) (-2; -5) ​
Self-esteem, generalized self-efficacy, neuroticism, and locus of control comprise _______________.
During World War II what was planned to protest racial segregation in americas armed forces
Which culture invaded and caused a dramatic rift in the central and eastern islamic worlds?
Whether observing at a crime scene or examining collected evidence in the laboratory, the forensic examiner must be able to: _________