skimask0 skimask0
  • 24-04-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440

Respuesta :

ryanpost10 ryanpost10
  • 24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242 thebest1242
  • 24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link

Otras preguntas

A landscaping company placed two orders with a nursery. The first order was for 13 bushes and 4 trees, and totaled $327.50. The second order was for 6 bushes an
A main difference between state and federal courts is state courts try disputes between states, while federal courts try cases between citizens of a state. stat
why have Abby and Penn become friends?​
4. Lines 39-48 What quality does the depiction of Odysseus in these lines emphasize?* 5
A striped ball has 6 purple and 5 yellow stripes which are all the same size. The radius of the spherical ball is 13 in. The surface area of purple stripes is _
Which business type pays double tax to the government
why do animals respond faster than plants?​
please help no links real answers please
PLEASE HELP ME!!! THIS IS DO TODAY. AND NO LINKS PLEASE!!!!!
An army helicopter with a pilot, co-pilot and twelve soldiers on board has disappeared offthe north coast of Scotland. The last contact with the helicopter was