tomeka tomeka
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks 6.40 which equation can be used to determine the price p in dollars of 1 notebook

Respuesta :

1007387
1007387 1007387
  • 25-03-2018
6.4 = 4x

x = 1.60 $ per notebook

Answer Link
CyCandy
CyCandy CyCandy
  • 25-03-2018
Equation is 4p = 6.40
Answer Link

Otras preguntas

The birthplace of Shakespeare, which is a popular tourist destination, is _____.
which benefit occurs first after someone quits smoking
What were the mugwumps of the late nineteenth century primarily concerned with?
Is vodka a pure substance a homogeneous mixture or a heterogeneous mixture?
How did the decision to go to war in 1812 divide the nation?
Which of the following is a great collection of resources for those entering the workplace or embarking on a new career?
10% off the original price the original price is $52 what is the sale price
lemonade cost .75 a glass and peanuts cost .35 a bag, 5 more cups of lemonade was sold than peanuts how many cups were sold?
which of the following defines the term emigration
Convert 21 degree Celsius to fahrenheit