lintiffany lintiffany
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Three pies and four cakes sell for $35 while four pies and five cakes sell for $44.50. What is the cost to purchase one pie and one cake?

Respuesta :

cassietovar1 cassietovar1
  • 22-03-2018
$9.50
.......................
Answer Link

Otras preguntas

Find the exact value of tan 195°
Which of the following describes the location of the opposite of the number that R represents on this line? At a distance of 4 tick marks above 0 At a distanc
Why did conflict arise between Henry II and Thomas Becket? A. Henry refused to appoint Becket as archbishop of England. B. Henry resisted the Norman invas
Which is part of an AC generator? armature transformer commutator turbine
2. (5 points) The two figures are similar. Write the similarity statement. What is the scale factor? Show all work. Triangle ABC is the pre-image.
A box contains an assortment of tool items on clearance. You randomly choose 
a sale item, look at it, and then put it back in the box. Then you randomly choose
Simplify the rational expression. LaTeX: \frac{x^2-4x-32}{x+4} x 2 − 4 x − 32 x + 4 LaTeX: x+8 x + 8 LaTeX: x-8 x − 8 LaTeX: -x+8 − x + 8 LaTeX: -x-8
What is the answer to the equation
What is da value of “n”
I don’t understand, help please ?!