dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this
According to the rules given in Chapter 1 of your textbook, how many significant figures are there in the following measurements? a. 0.0845 kg b. 37.00 h c. 8 6
What was the purpose of the Reorganization Act of 1939? Oto give President Roosevelt the funds and authority to hire a bigger staff and consolidate the executiv
how do buddiest reach nirvana
Simplify tan9x-tan5x / 1+tan9xtan5x (SHOW WORK)
Which sequence of events shows how Mesopotamia developed? a. People formed divisions of labor. The population grew. Agriculture was the basis of the society. b.
Find the Unit Distance between Q(-4,6) and T (-15,-8) rounded to the nearest hundreth.
The sum of two consecutive integers is -207
Solve simplify 5/6 +2/3 + 1/4 please help
The side of a regular nonagon is 10m. What is the perimeter of the nonagon