pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

URGENT!!!!!!!!!!!!!!Please help me with 1, 3, 6 and 8. Brainliest answer to the most helpful person.
The Medici family is an example of the wealthy supporters of the arts who often commissioned artists to paint murals or portraits. What is a term for this type
How is the underlined pronoun used in the sentence? Grandma found them easily after the dance recital. A. direct object B. object of a preposition C. subjec
What happens to a sedimentary rock after tectonic plates push upwards? What would it turn into? A) sedimentary rock B) metamorphic rock C) igneous rock D) sedim
What are two numbers that have a difference of 8 and have add to make 4?
How does the executive branch influence the judicial branch?
Everyone needs to get off of social and help us -_- The volume of a rectangular prism is represented by the function x3 + 9x2 + 6x − 16. The length of the box i
Use the chart below to answer the question. Problem Overseas trade was expensive and risky. Large sums of money needed to be generated, and there was no guarant
Can anyone write a sentence with the word levity? Any prefix or suffix is okay. Thanks in advance! ;)
Keeping good financial records is beneficial for all of the following except A useful for filing taxes B disputing bank errors C disputing fraudulent purchas