luispinedap0gu5v luispinedap0gu5v
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

leo bought 6 chew toys each chew toy cost 4.how much did leo spend for the chew toys

Respuesta :

elip1
elip1 elip1
  • 25-02-2018
6•4=24 so he spent a total of $24
Answer Link
screechie
screechie screechie
  • 25-02-2018
Leo spent $24

1 chew toy equals $4

6 chew toys multiplied by 4 equals $24
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? A. Neither of the sandwiches are fresh. B. Some of my father's hobbies is expensive. C. Somebod
why does the pond not get as hot during the day when water lilies cover the pond surface with leaves?
what is 8.666666666666 in simplest form
Why do you think revolution swept so many African nations following their independence from European rule?
how are squares and rectangles the same
what are the geographic factors of Ancient Rome
How is the old smith in "Honest Work" different from the king's groom in "For Want of a Horseshoe Nail"? A. The old smith is a cheerful and kind, while the kin
Before 1960, it was rare for women to become heads of state. What is the most likely reason that it became more common after 1960? Britain was always a leader
de ce se scrie prin cratima ,,ne-am,,- ortografa
A carton of 12 boxes of Quaker Oats Oatmeal weighs 6.432kg. Each box includes 26grams of packaging material. What is the actual weight of the oatmeal in the car