mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

Which belief was supported by Martin Luther? A. Giving a tithe to the church leads to the forgiveness of sin. B. Part of being Protestant means believing in pre
I’ll give Brainliest. ______________ Which foundational principle is contained in both the Louisiana Constitution and the United States Constitution? A) free i
Identify the usage of its and it's. 1. a beautiful day! 2. The kitten ran to bed. 3. Where is bed? 4. almost lunch time!
Can anyone please help me on at least one of them or all that will be lovely thank you
Four friends ate brunch together. They each paid the same amount. If the total cost of all four meals was $66.96 which included an 8% sales tax, what was the co
Assume that Cane normally produces and sells 62,000 Betas and 82,000 Alphas per year. If Cane discontinues the Beta product line, its sales representatives coul
How thick is the mantle and how hot can it get
PLEASE HELP 20 PTS what is the percent by volume of isopropyl alcohol in a solution that contains 24 mL of isopropyl alcohol in 1.1 L of water?
Plz help me fast!!! Plzzzz
Why was Black Thursday so devastating?A. No one on Wall Street understood that the market was crashing, so they just continued to sell.B. Manufacturing companie