ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

how does friction affect brick structures
what is pi and sqaue root of 3
A rectangle's length is three times its width.  Let w denote the rectangle's width.  What polynomial represents the rectangle's area?
i have to analyze a paragraph then circle the verbs an underline the adjectives but um lost
What Is Social Rejection? need help
what is 3x+3=-27  what is x
what is answer to 12=4x what is x
What does "Cherry Picking" Mean?
what is the fraction 117/30 simplified as a mixed fraction
What determines which stage occurs after a supernova?