jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

how do I expand this?    3(2y-5)
How do I round 35.26 to the nearest whole number
What two factors affect gravity and how?
some objects have a negative charge because they have gained___?
which project came first: Gemini, Space Shuttle, Mercury, Apollo?
whats is an equivalent expression to the picture below.
What two factors affect gravity and how?
log11 1/121=-x-4 stupid math
How many whole numbers less than 500 can be formed using the digits 1,2, 4, and 5
what volume measured in stp will 3.75 grams of helium gas occupy?