abriellacoultep4j39g abriellacoultep4j39g
  • 22-02-2018
  • Social Studies
contestada

the bake sale earned $83.48 during the 4 hours it was open. what is the unit rate?

Respuesta :

Bullitking41
Bullitking41 Bullitking41
  • 22-02-2018
the unit rate is $20.87 (twenty dollars and eighty-seven cents)
Answer Link
BookNerd4
BookNerd4 BookNerd4
  • 22-02-2018
Divide 83.48 by 4 to get the answer of 20.87$
Answer Link

Otras preguntas

Please explain. A certain calling card gives you the following rate to call Malaysia. There is a connection fee of $0.39 which allows you to connect for up to
Write a real world problem for the two step equation 8b+6=38
how do you graph f(x)= |x-2|+5
A politician wants to see what people in her district think about tax cuts. Which procedure would be a good way of conducting a survey
Solve for g 7h+f=2h+g
PLEASE HELP ME Hawaii was surrendered to the U.S. after a _________.
For what values of a is the distance between P(a,3) and Q(5,2a) greater than √26
what is the name for the change in a stars spectrum when it moves wawy from the earth
2 factors of 24 add up to 11 what r they
What is a credible peer-reviewed source?