awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

hi I need help fast what is lemonade in Spanish?​
ead the passage from "Two Kinds.” "You want me to be something that I’m not!” I sobbed. "I’ll never be the kind of daughter you want me to be!” "Only two kinds
question 6 please solve​
Which contributor is likely to be the cause of U.S. children’s inadequate fitness levels? Group of answer choices Children live a sedentary lifestyle. There is
1. What is Protection monitoring? Describe why protection monitoring is done with Internally Displaced Persons (IDP) and IDP returnees?. (15 Points) 2. People e
"Consumers are fickle, so companies will go to great lengths to keep their interest and attract new customers. One example is the recent trend of “rebrand
Derive that efficiency is the ratio of output and input work.​
What type of triangle is this triangle? acute scalene right isosceles right scalene acute isosceles A triangle with two acute angles and one angle that has a sm
What is Present Simple?
Which equations have a greater unit rate than the rate represented in the table? x y 3 2 6 4 9 6