alexfreeman204
alexfreeman204 alexfreeman204
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

I bought 4 1/2 lb of bananas for 3.98. What is the price per pound of bananas? A. $.88 B. $1.13 C. $1.88

Respuesta :

chainsawsyrup
chainsawsyrup chainsawsyrup
  • 25-01-2018
The answer is A $.88 because 3.95 / 4.5 = .88

I hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer
C. 121.73 D. 50.45 If you get this right I will mark you as a brainliest
Translate into an algebraic expression or equation. c cubed minus the product of 5 and q plus 4
The term ssr/ss total is also called the select one: a. coefficient of determination. b. coefficient of correlation. c. sum of squares due to regression. d. sta
GIVING 98 POINTS, DO NOT ANSWER INCORRECTLY I am doing a lab experiement on how many drops with the penny hold? With plain water and soapy water. So what would
Please please help please I’m in a big hurry
How do you write 103,727,495 in expanded form
"the general hierarchy to be followed when determining security protocols is:"
50 hundred thousands equals how many tenths?
All of the following are expenses associated whit home ownership that should be planned for early in the process except: A. Mortgage payments B. Closing costs