leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is directed at readers who disagree with the authors ideas about nature
Which characteristics helped make the Gupta empire a golden age
Factor polynomial below
which one of these has the greatest absolute value? A. -1/2, B. 3/4, or C.1/4
The peace talks to end the korean war stalled over the issue of:
What do i do for this?
Ann spent $24 on fruit at the grocery store. She spent a total of $80 at the store. What percentage of the total did she spend on fruit
Which excerpt from Fast Food Nation best states a reason supporting the author’s claim that fast food restaurants follow the assembly line model? A: Once an or
what is a exclusion zone
How do T cells coordinate the immune response?