flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

How many significant figures are in 0.00102?
Rewrite and replace with indirect object pronouns. iPráctica! (me, te, le, nos, les) 1. Mi mamá cocina comida muy buena para mí
A mother wants to invest 7,000.00 for her son's future education. She invests a portion of the money in a bank certificate of deposit (CD account, which eams 4
Find the equation of the line. Use exact numbers/ y=_x + _
Betty's grade in science class is affected by the number of missing assignments. The table below shows the science grade percentage for a given number of missin
the total surface area of a cuboid is 600cm ^2 find LSA
3. Describe Uchendu personality
Chadwick drives into the city to buy the most recent issue of Black Panther at a comic book store. On the way there he drove 15 miles per hour. With less traffi
[50 POINTS] Can someone please help??
Help would be much appreciated