dezy1693 dezy1693
  • 23-01-2018
  • Business
contestada

Ou buy 6 pounds of apples for $33. what is the cost of 10 pounds of apples?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-01-2018
each pound of apple would be $5.50. you get that by dividing 33 by 6. so $5.50 by 10 pounds is $55
Answer Link

Otras preguntas

290 is 10 times as much is 2900
how are the products 2.1 times 3.2 and 21 times 32 alike and different
From 1763 to 1765 British parliament and King George passed three laws that affected the colonist complete the table to explain these events
Is The Ratio 35 To 10 Proportional To The Ratio 7 To 5?Explain
in which part of photosynthesis is oxygen produced
Luis is finding 8.9 -3.72
290 is 10 times as much is 2900
At a hockey game, a vender sold a combined total of 114 sodas and hot dogs. The number of hot dogs sold was 52 less than the number of sodas sold. Find the
how to write 0.326 in expanded form?
A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. a daily pass is $75. A season ski pass is $350. The skier would have to rent skis with eith