bell57 bell57
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 ponds cost 11.25$?

Respuesta :

perixwinkle
perixwinkle perixwinkle
  • 22-01-2018

[tex] \frac{cost}{pound(s)} \: \frac{11.25}{1.24} \: \frac{x}{1} [/tex]
About $9.07 per pound of cheese.

Tell me if this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Help please!! I need 10 examples of ruminant farm animals and 10 non- ruminant farm animals please
1. Which of the following is unique to eukaryotic cells? ribosomes cytoplasm nucleus cell (plasma) membrane 2. Eukaryotic cells exist in two categories: plant a
sebuah balok bermassa 2 kg mula-mula diam di atas permukaan datar tapa gesekan. sebuah gaya horizontal konstan 10 n diterapkan pada balok sejauh 5 meter. setela
Can someone pls help me to find the answer
please helppp meee !!!
A researcher examines whether being in a room with blue walls, green walls, red walls, or beige walls influences aggressive behavior in a group of adolescents.
ASAP PLEASE How many moles of O2 form when 1.0 mole of KCIO3 decomposes? 2KCIO3 → 2KCI + 302 [?] mol O₂
Can someone help me with this question? Graph the function using degrees. y = 2 + 3 cos θ
Need help Exam tomorrow
Priya and Hadley, fans of this player, calculate the expected value of X is E(X) = 0.80. Priya says, "The probability that this player makes a free-throw is 0.8