litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
What is the relationship between the environment and the economy
At March 31, the end of the first month of operations, the usual adjusting entry transferring prepaid insurance expired to an expense account is omitted. Which
1.true or false: a parabolas roots refers to how many times it crosses the y-axis. 2. true or false: it is possible for a parabola to have zero roots. 3. true o
Is this a good starter paragraph "Vulture! The marvel villain everyone loves. You know the one that never beats the spider. Too bad we are not talking about th
A circle fits in a square with sides of 12 inches. What is the approximate area of the shaded region between the square and the circle? (Use 3.14 and round to
Why do you think the Mayans created a codex?
I NEED HELP ASAP, CAN YOU TELL WHAT EACH SPECIES IS
10 points! Please help ! Make a short response about what has quarantine taught you
Evaluate fraction numerator d over denominator d x end fraction open parentheses integral subscript 3 superscript x s e c (t )space tan (t )space d t close pare
55,37, 52,50, 53,46,53 whats the standard deviation of the data set?