hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

what is the product as one power to b^3.b^2
wнιcн parт oғ тнe eхaмple repreѕenтѕ heat
find the zeroes of polynomial x² -(√3+1)x+√3
I am reading this book for my own enjoyment. Which reading strategy is being described?
An example of expansionary fiscal policy would be a. cutting taxes. b. cutting government spending. c. cutting production of consumer goods. d. cutting pric
Imagine you were reading an articular describing the national archives's goals to reduce its energy use. this article was published by the NationalArchives on i
A team of engineers must design a fuel tank in the shape of a cone (excluding the base) is given by the formula S=Pi x square root of (r^2 + h^2). Find the rad
Which term refers to markings on a map that run in a north and south direction and measure distance east and west of the prime meridian?. . A. lines of longitu
What Latin or Greek root do you find in the word patriarch?
in right triangle lmn, sin m= 0.759. what is cos n?.