bdbeep5878 bdbeep5878
  • 24-11-2017
  • Mathematics
contestada

Write a function rule to represent the situation. the total cost C for pp pound of beef if each pound costs ​$4.01

Respuesta :

ankastre
ankastre ankastre
  • 24-11-2017
Cost= Pounds of beef x price

C= P *4.01
Answer Link

Otras preguntas

$10 + ($6-n) if n =$3 What is the final product Of this mathematical question?
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
Why do the oceans play such a large part in the water cycle
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
Which mathematical sentence most accurately expresses the information in the problem below? Crystal has 100 compact discs that she wants to put into boxes each
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
which expression stands for 32 more than a number d
How can you find the net force if two forces act in opposite direction?