ta039449
ta039449 ta039449
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

a box of cereal contains 23.4 ounces. It cost $5.49. What is the cost,to the nearest cent, of the cereal per ounce.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
Do 5.49 / 23.4
This equals $0.23

The answer is $0.23
Answer Link

Otras preguntas

Solve (x+5)+4=16 by first subtracting 4 and then 5. Show your work and justify each step.
1. Give an example of a repeating decimal where two digits repeat. Explain why your number is a rational number.2. Explain why any rational number is either a t
three times b less than 100 is equal to the product of 6 and b
8x-10=x+11 what is the answer I tired to figure it out
Joseph is filling a box with books that weigh 2 pounds each. The most the box can hold is 15 pounds. How many books can Joseph put in the box? Please work it ou
What is 100,000 less than five hundred sixty thousand, three hundred thirteen is
whats the value of number 3 in 6,035
Can some one please help me ???
LEAST COMMON MULTIPLE OF 27 , 48, 66
What is negative five over eight -5/8 b = 10