Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

form at least 5 sentences in French.
Which of the following inferences about Hancock is best supported by the text? ☐ A. Hancock has been hardened by the horrors of war, but she still empathizes w
You may notice that when performing calculations with percentages, we never use the actual percentage, but rather its decimal equivalent. Why do we have percent
Identify the five main industries in the service sector in Guyana, indicate their contribution to GDP in 2019 and name one Guyanese company that belongs to each
Which of Dickinson's poems show her love of Nature? (Choose all that apply)
draw and label a revtangular concert brochure that has a perimeter of 56 inches
Causas culturales de la independencia de México
Refer to Explorations in Literature for a complete version of this article. What is the purpose of the article "Nixon Resigns" by Carroll Kilpatrick?
Argumentative Essay Mother Jones vs The First Americans I need it before March 1st please!!!! I just need you to help me about the introduction and if I need an
How did Fidel Castro’s government takeover change Cuba’s economy? He took control of all businesses in Cuba. He allowed private businesses more freedom. He limi