marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Classify each polynomial by its degree and number of terms 7/4x +3
????????????????????
solve for x ~[tex]14x - 196= 0[/tex]ty! :)​
how would i answer this
Hey I’m doing a project but I don’t get it at all but overall we’re doing a project about buying a home the estimate price of my home is overall $290,000 and I
(3x^2-3)(3x^2+3) number of terms
If you apply the changes below to the absolute value parent function, f(x) = Ixl, which of these is the equation of the new function? • Shift 2 units to the lef
Two linear graphs intersect at (3, -1). One of the graphs has equation y = x - 4 and the other one passes through (4, -2). Determine the equation of the second
Which graph shows the fastest rate of change in the velocity of Ross' car? Change in Velocity 1234 Time (seconds) Change in Velocity 1234S Time (seconds) Change
The price of a small cabin is $100,000. The bank requires a 5% down payment. The buyer is offered two mortgage options: 20-year fixed at 8% or 30-year fixed at