narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

Multiply Conjugates (r+1/4)r-1/4)
Barney has a swimming pool in his backyard. Calculate the volume of the swimming pool. Round your answer to the nearest whole number. a0 cubic feet
Sin150°is 1/2find sin75°
What action did Calhoun take during the Nullification Crisis? A. Calhoun issued the “Proclamation to the People of South Carolina.” B.Calhoun convinced South
If a math student squared all three sides of a right triangle and the results were 49, 625, and 576, what is the length of the longest leg of that triangle?
Consider the paragraph proof. Given: D is the midpoint of AB, and E is the midpoint of AC. Prove:DE = BC It is given that D is the midpoint of AB and E is the m
Describe the components of series-parallel circuit
Which quadratic equation models the situation correctly? y = 27(x – 7)2 + 105 y = 27(x - 105)2 +7 y = 0.0018(x – 7)2 + 105 y = 0.0018(x - 105)2 + 7
what is the plot of rikki tikki tavi?
origin of the solar system