hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

What would be the final velocity, in m/s, if a disk of the same mass and radius as the hoop rolled down the hill?.
What is the area of the figure 5 cm2cm 20cm 10cm
The use of vaginal inserts of Lactobacillus cells to restore healthy vaginal biota is an example of ________.
Find the area of the figure. Round your answer to the nearest hundredth, if necessary.
Which is the BEST example of learned behavior? Josie took a sip of water from her canteen because she was thirsty. Cynndi made a fruit salad using her grandmoth
It describes the physical and social elements common to this work. note that common contexts are listed toward the top, and less common contexts are listed towa
A force that causes an object to slow down when it touches another object is
Even after first grade, skills such as phoneme segmentation and blending of single-syllable words without consonant blends are good predictors of reading abilit
runs 4 m North and then runs 9 m West. Calculate Distance and Displacement.
At a carnival game, you may win an inflatable crayon, you may win a small stuffed animal, or you may win nothing at all. If the probability of winning nothing i