DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

What should you do, if you overhear confidential information while passing by your boss’s office?
Each molecule of a compound contains one atom of nitrogen (N) and three atoms of hydrogen (H). Write the chemical formula for this compound.
write the following expression and then simplify. 5 less than the the product of 6 and 7
How was the nation divided over the institution of slavery?
The answers in the blanks the answers in the blanks the answers in the blanka
Can someone please help
I NEED HELP ASAP!!!! Find the value of x when 6 -3x = 5x - 10x + 8. The value of x is __. A​ town's population is 43 comma 650. About 75 people move out of the
which element best helps build suspense in this passage?
When you consider a child's language and ability, you may want to        A. use a tool as instructed and alter your interpretation of the results based on the
Aunque Estados Unidos no tiene lengua oficial, el inglés es la lengua nacional pero muchas agencias gubernamentales estatales y federales usan el español. Mucho