22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

Summarize in your own words the following ideas for why praise is considered by some to be harmful to children: "Creates praise junkies" Do you agree?
Annually about how many men are Domestic Victims?A) 1 millionB) 2 millionC) 3 millionD) 4 million
There are instruments that are specifically designed to measure social skills; one example is the ____________. a) Academic Achievement Test b) Social Skills In
Generally, if you hear the siren of an emergency vehicle you should do what ?
What new Indian cultures did Ram Mohun Roy ring to India?a. Introduced the concept of women's education and rights b. Advocated for the abolition of sati (widow
how does the mutant ccr5 receptor confer resistance to hiv infection?
what is this equation in sentence : n/2=6​
Why are petals usually brightly colored?
Once height growth is initiated, after ___ to ___ years, growth is very rapid.A. one to fourB. two to threeC. two to fiveD. five to seven
Simplify ¡12 01 O-1 O-i ​