itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Part A: Which of the following sentences best states Temple Grandin’s point of view that her learning differences were very different than others in “Thinking
YOU HAVE OBSERVED THAT MOST OF THE STUDENTS IN YOUR CLASS ARE ONLY WORRIED ABOUT MARKS AND DON'T THINK ABOUT ACQUIRING KNOWLEDGE. PARENTS ARE ALSO SATISFIES AS
The range of values of a specific color is called
Who did the Protestants say was the head of the church?
The slope of a line models what of a function
10 ! ! points please answerrrrr
four less than a number divided by 3 -11 what is the number?
WHAT WAS THE MOST VISIBLE EFFECT OF THE AUTOMOBILE?
What is the equation of a hyperbola with a = 6 and c = 8? Assume that the transverse axis is horizontal.
What is the area of a circle whose radius is x + 2?