wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

A salesman will earn a commission of 1/10 of the total amount sold.if he sells a car with a price of 24,000 what is his commission
Why do journalists need facts and evidence? A. To make their stories more credible B. To give them something to photograph C. To help them uncover the truth
HIRRY PLZ ANSWER GIVING BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS
what is the landform in the diagram Labeled A A. cirque B. Moraine C. Kettle D. arete
2) In paragraph 108, Grete says, “But this animal plagues us." What is the connotation of the word plague in this specific paragraph. What does the word help co
Members at a yodeling school pay $10 per class plus an annual $100 membership fee. Non-members pay $15 per class. If you plan on taking 25 classes a year, is it
Does solubility have any unit? Answer properly​
Ms. Perry travels north 5 km, 10 Km west, and then turns and travels 5 Km 20 points south. What is her displacement? A:10 Km East B:5 Km West C:20 Km West D:20
Which American Indian group brought land-rights cases befroe the US Supreme Court in the 1830's e531bb853bb85e5d00feafd3eebf3792.Webm e531bb853bb85e5d00feafd3ee
Boden's account has a principal of ​$800 and a simple interest rate of 3.3%. How much money will be in the account after 4​ years, assuming Boden does not add