melissa11saucedo melissa11saucedo
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

The local Farm Market sells peppers at five for $2.00. What would be the cost of 12 peppers

Respuesta :

mrogers9016 mrogers9016
  • 25-01-2024

Answer:

30

Step-by-step explanation:

5 for 2 so 5/2=2.5*12

Answer Link

Otras preguntas

Iris has a family photo with a width of 8 inches and a height of 10 inches she wants to enlarge the photo so that it its width is 12 inches what will the height
Ariana just started a running plan where she runs 8 miles the first week and then increases the number of miles she runs by 5% each week. If she keeps up this p
PLEASE HELP I WILL GIVE YOU BRAINLIEST Your friend earns $10.50 per hour.This is 125% of her hourly wage last year. How much did your friend earn per hour last
WILL MARK BRAINLIEST!!! Author James Cross Giblin’s purpose for writing The Riddle of the Rosetta Stone is to 1. inform readers about how scholars built on each
i need helppp(science)
What is the difference of the volumes of the two oblique pyramids, both of which have square bases? Round the volumes to the nearest tenth of a centimeter. Pyra
What did the conquistadors conquer ?
Which are benefits of purchasing insurance? Check all that apply. to gain greater confidence and security to avoid having to reduce risky behavior to be prepare
Plant hormonal regulation differs from animal hormonal regulation in that
Write a sentence using the words merger and monopoly.