inpsa3035012 inpsa3035012
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Rashed bought 4.5 kilos of apples. Each kilo is $1.68. How much did Rashed spend on apples.

Respuesta :

Chatreshkapindra69 Chatreshkapindra69
  • 22-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

168*4.5=756

so, 1.68*4.5= two decimal points so, $7.56

Answer Link

Otras preguntas

How did the collapse of the Romanov dynasty increase instability in Europe?
why forces are balanced and unbalanced? need help with this the lesson is tommorow
How has the War affected Leon,Eugene,and Andrew ?
ok so im now learning y=mx+b word problems and most of my answers are straight forward, the problem is i dont know whats right or wrong heres what im dealing wi
estimate square root of 37 to the nearest hundredth
Vertical hyphae produce what structures?
the look and feel of a rocks surface is its what
In a grassland ecosystem, if the pollution of eagles suddenly decreased, what will most likely be the effect on the rest of the ecosystem.   A. The ecosystem wi
what is the tragic hero in Romeo and Juliet
Write 5 lines about whether you prefer holidays at home or abroad?? Thankyou