aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

5w-14=8w+4 having trouble solving this equation
Ted says that 3/10 multiplied by 100 equal 300 thousandths is he correct use a place value chart to explain your answer
Which statement best describes a key aspect of mercantilism? (1) removing tariffs to increase free trade between empires (2) acquiring colonies to provide a fav
Which expressions are equivalent to 4(4a+5) Select: 16a+5 16a+20
what number is equivalent to 4.054
Rachel and her friends are making necklaces out of beads and straws. They plan to use 12 beads and 5 straws for each necklace. They have a jar of beads that con
what does all flexible objects have in common
A common trait in the rise to power of Hitler and Mussolini was that they both a. ended unemployment b. universally eliminated all other political parties c.
What 3 digits are in the UNITS PERIOD? 4,083,817
Which statement about novels is true?