misscalerbah misscalerbah
  • 24-06-2017
  • Mathematics
contestada

  It cost your office $620 to mail 500 flyers. How much did it cost to mail each flyer?      A. $1.20 B. $.84 C. $1.24 D. $.81

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 24-06-2017
620 / 500 = 1.24 per flyer
Answer Link
UnicornsMagics
UnicornsMagics UnicornsMagics
  • 24-06-2017
The answer is C. You just have to divide 620 and 500. I hope I helped! :)
Answer Link

Otras preguntas

The curtis car traveled an average of 21 miles per gallon of gas. At that rate, how far could the car travel on a full tank of 21 gallons
3/14 of 10/9 = 5/21 is this right??
To help you move, skeletal muscle is attached to
how does climate affect the type of biome found in an area?
A rectangle's length is three times its width.  Let w denote the rectangle's width.  What polynomial represents the rectangle's area?
solve for g -a=gs   g=
how does friction affect brick structures
Please can some one explaine fore me What is work done
what is answer to 12=4x what is x
What Is the Connection Between the Digestive System and Urinary System?