shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

The formula for the area of a triangle is A = kbh, where A is the area, b is the base length, and his the height. Solve the formula for height, h.
Mateo, vas a ________ el carro a tu tío mientras yo voy a ________ a tu hija. Él necesita su carro. devolver; cuidar recoger; llevar pasar; poner depositar; lee
Identify the sentence that contains an incorrect commonly confused word. Some regions have already felt the effects of climate change. Whether patterns have b
It takes 25 minutes to fry a burger at Jill street, how long will it take to fry 13 burgers​
Match each source of health information to its level of trustworthiness
What is 3.24 ( 4 repeating) as a fraction?
Factor affecting crop production
Determine the big-O of the function: 1^k + 2^k +⋯+ n^k
I need help ASAP please help me solve this math question
Write which ends with expression. What a dream!​