Seudónimo Seudónimo
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow SirEndernow
  • 25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link

Otras preguntas

why are some elements stable on their own while others are more stable in compounds
How do I factor our 36m3-6m2p2-6mp+p3?
What is the types of kinetic eneygy
how long did the revolutionary war last
x=2y-1 3x-2y=-3 What are the coordinates
Find the value of y for given value of x. 1.)x+5;x=3 2.)7x;x=-5 3.)y=1-2x;x=9 4.)y=3x+2;x=0.5 5.)y=2x^3;x=3 6.)y=x/2+9;x=-12
"what is the unit rate for vanilla to sugar if a recipe calls for 2 teaspoons of vanilla and 3/4 cup of sugar"
How do I factor our 36m3-6m2p2-6mp+p3?
your friend wants to know the amount of salt added to her favorite fast food French fries. what would you recommend that she do to find out the amount of salt ?
Rachel wants to reduce the size of her photo which factor listed the below would scale down (reduce) the size of her picture the most