peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

Which of these questions would best help Xiao address a challenge in his community?
Is the passage of dialogue written correctly or incorrectly? "Are you confident that the car can be repaired?" Dad asked. "Yes, it will only take a few days," s
What does ukraine money look like?
what are the Muslim religious duties called
what happens when one species dies out/becomes extinct?
Which form of skillful best completes this sentence? Josh was the __________ player on the entire team. A. most skillful B. more skillful C. skillfulest
The Victorian Era spanned the rule of?
What event or development in early human history do you think is of particular significance? Why?
At 10 a.m., there were 12 people in a swimming pool. At 11 a.m., there were 27 people in the pool. What was the percent of increase in the number of people in t
Which of these methods for unification were acceptable to the conquered people? Explain.