deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

Find the solution to the following equation by transforming it into a perfect square trinomial. x2 – 12x = 13        {46, 55}
how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
What do you measurement of capacity?
At 30 degrees, Edgardo said the temperature was warm enough to go swimming. Did he mean to give the temperature in Fahrenheit or Celsius. Explain.
if the equation is h= -2x^2 + 12x -10how do I find the max height?
1.Heat Energy is also known as?2.Energy from the sun is?3.Three energy transformations in turning on a flashlight?4.Energy transformation in a car starting and
Find the solution to the following equation by transforming it into a perfect square trinomial. x2 – 12x = 13        {46, 55}
Help please, What does "Happy-Go-Lucky" Mean?
Which sentence provides evidence that peoples tastes in food changed over the years of Julia Childs Career?   A. When many people rejected rich french foods , s
Which type of force pulls objects toward one another