lisap247
lisap247 lisap247
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

Watermelons cost $0.35 per pound. Joseph’s watermelon costs between $4.20 and $5.25. Which compound inequality correctly represents the possible weights of his watermelon?

Respuesta :

EmmaJ22
EmmaJ22 EmmaJ22
  • 21-05-2017
Working is attached :)
Ver imagen EmmaJ22
Answer Link

Otras preguntas

MURRY CHRI$MA$ EVERYONE BUT I $TILL NEED HELP WITH THI$ SO PLZ HELP MEH I DONT GET THI$ SO PLZ HELP ME
What type of charge do metal ions develop in ionic compounds?
Re-write the paragraphs adding pronouns such as "he," "they," etc. Tim and Paul love to go to the pool. Tim and Paul's favorite thing to do is swim laps. Tim li
Who led the spanish civil war
What is the simplified form of 13[6^2/(5^2-4^2) 9]?
Eazzy math question!
What is the average of 8, 15, 15, 0, and –2??
what does "there chewing us to pieces" mean?
Karina pays $1.92 for pencil erasers. the erasers cost $0.08 each. how many erasers does she buy?
What is 2 49/100 as a decimal number?