Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

how much is 4.25m of ribbon at $8.00 per metre

Respuesta :

SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 26-04-2017
[tex]8.00*4.25 = 34\\ $34.00 dollars[/tex]
Answer Link
treefrog2
treefrog2 treefrog2
  • 26-04-2017
Since there is $8.00 per metre, you would multiply 4.25 m by $8 which would give you $34.00. I hoped this helped you!!  
Answer Link

Otras preguntas

please help with history i’ll give you brainlist
The bundle of sticks what lessons did the sons learn from their fathers tasks
how do you make orange
Use the ideal gas law equation to find the molar mass of a 98.2 g sample of gas that fills a 50.0-liter container at stp.
The most likely reason frost includes assonance in these lines is to point out important ideas in the first line. to create pleasing sounds in the second line.
How does the use of an informal writing style best help readers understand the topic?It helps readers find the exact location of a black hole.It helps readers v
what is the equation to represent these words the product of a number and 5 is 8
please help me with math i’ll give you brainlist
Find the degree you of this polynomial -8x 4 squared
find the area of each figure ​