Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

Under the _______ Amendment, you have the right to know the charges brought against you and to question witnesses who bring evidence against you. A. First B. Si
what communist leader did the United States try to overthrow in Cuba during the early 1960s
what is 3ft to 8 yd as a fraction in simplest form
A picture frame measures 18 inches by 24.5 inches. find how many square inches of glass the frame requires
a square is drawn inside a circle so that it's vertices touch the circle. if the radius of the circle is 15 cm, what is the perimeter of the square
I need compound sentences about Hawaii.
Find the greatest common factor 14x^7 , 1 , 7x^12
Robin wants to start a business. In a market economy, how might he determine what to produce?
What made the climate of northern Africa change from tropical to grasslands, and then to desert? tilt of the earth's axis the Nile River Ice Ages overpopulation
In 1929, the pope officially recognized Italy as a nation with its capital at Rome. What city did Italy recognize as an independent state located in Rome and th